Projekt realizowany z grantu programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego z Funduszy EOG
Celem projektu jest budowanie lokalnej sieci wsparcia psychologicznego dla osób uczniowskich i zaplecza na wypadek sytuacji kryzysowych związanych z atakami na przedstawicieli społeczności zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją.
Nasze działania mają na celu wzmocnienie społeczności lokalnej i wyposażenie jej w wiedzę na temat praw i obowiązków społeczności uczniowskiej, kanałów wsparcia psychologicznego w trudnych sytuacjach oraz przedstawienia konkretnych narzędzi przeciwdziałania nękaniu.
Fundacja oferuje stały kontakt w zakresie poszukiwania pomocy psychologicznej i prawnej oraz dostęp do zapisu wydarzeń organizowanych w ramach projektu.
Pragniemy promować otwartość, włączenie i otoczenie opieką osób o szczególnych potrzebach. Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące praw osób uczniowskich i wsparcia psychologicznego odpowiadamy razem z ekspertami i ekspertkami. Zapoznaj się z materiałami!
Naszymi ekspertami są przedstawiciele osób uczniowskich, nauczycielskich i eksperci z dziedziny prawa, psychologii, pedagogiki i komunikacji społecznej.
Zapoznaj się z załączonymi materiałami lub skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz wsparcia.
Napisz do nas: kontakt@growspace.pl
Do dyspozycji zainteresowanych oddajemy zapisy spotkań z ekspertami i ekspertkami w zakresie praw uczniowskich oraz wsparcia psychologicznego młodych ludzi.
Naszym celem jest:
Zależy nam na szerzeniu najlepszych wzorców oraz przekładaniu i prezentowaniu najaktualniejszej literatury fachowej i specjalistycznych raportów na język codziennej praktyki w domach, urzędach, szkołach i miejscach pracy.
Pomagamy zrozumieć…
W jaki sposób nauczyciele i inni pracownicy oświaty mogą lepiej wspierać uczniów i studentów, w tym osoby cierpiące na choroby psychiczne lub osoby o pogorszonym samopoczuciu, aby pozostały aktywne i mogły kontynuować edukację?
Dzielimy się materiałami i tworzymy grupy wsparcia, które są źródłem cennych informacji, na temat promowania zdrowia psychicznego i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.
Życie szkolne, to czasem kłopoty z nauką czy trudności wychowawcze. Niestety zdarzają się również poważniejsze sytuacje kryzysowe. I chociaż kryzysy często występują nagle, wspólnie możemy zrobić wiele, aby im zapobiegać, promując wiedzę i prowadząc działania uświadamiające. A kiedy trafi do nas osoba przeżywająca kryzys, i sami nie potrafimy jej pomóc, nie bójmy się szukać porady i wsparcia na zewnątrz.
Im lepszy kontakt z dziećmi i młodzieżą mają pedagodzy, tym łatwiej zauważy potencjalny kryzys i podejmiemy skuteczną interwencję.
Masz pytania? Śmiało skontaktuj się z nami!
Fundacja GrowSPACE
Operator programu Emocjonalne BHP
ul. Szczęsna 26, 02-454 Warszawa
Copyright 2023 © Fundacja GrowSPACE