Emocjonalne BHP
WydarzeniaRaportyDla firmDla szkołyO platformieBaza wiedzyBadanieKontakt

Wsparcie psychologiczne dla osób uczniowskich.

Jeśli jesteś pracownikiem/pracowniczką szkoły, rodzicem lub osobą uczniowską, która szuka informacji o wsparciu psychologicznym w szkole to dobrze trafiłeś.

Jesteśmy tu by Ci pomóc!

O projekcie

Projekt realizowany z grantu programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego z Funduszy EOG

Celem projektu jest budowanie lokalnej sieci wsparcia psychologicznego dla osób uczniowskich i zaplecza na wypadek sytuacji kryzysowych związanych z atakami na przedstawicieli społeczności zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją.

Nasze działania mają na celu wzmocnienie społeczności lokalnej i wyposażenie jej w wiedzę na temat praw i obowiązków społeczności uczniowskiej, kanałów wsparcia psychologicznego w trudnych sytuacjach oraz przedstawienia konkretnych narzędzi przeciwdziałania nękaniu.

Fundacja oferuje stały kontakt w zakresie poszukiwania pomocy psychologicznej i prawnej oraz dostęp do zapisu wydarzeń organizowanych w ramach projektu.

Pragniemy promować otwartość, włączenie i otoczenie opieką osób o szczególnych potrzebach. Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące praw osób uczniowskich i wsparcia psychologicznego odpowiadamy razem z ekspertami i ekspertkami. Zapoznaj się z materiałami!

Active citizens fund

Komu możemy pomóc?

Naszymi ekspertami są przedstawiciele osób uczniowskich, nauczycielskich i eksperci z dziedziny prawa, psychologii, pedagogiki i komunikacji społecznej.

Zapoznaj się z załączonymi materiałami lub skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz wsparcia.

Napisz do nas: kontakt@growspace.pl

Co znajdziesz w załączonych materiałch?

Do dyspozycji zainteresowanych oddajemy zapisy spotkań z ekspertami i ekspertkami w zakresie praw uczniowskich oraz wsparcia psychologicznego młodych ludzi.

Podcasty i videocasty:

Prawa osoby uczniowskiej
Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta. W czym nam mogą pomóc?
Rola psychologa szkolnego
Inauguracja programu Lokalnych Sieci na Rzecz Zdrowia Psychicznego
Polski system edukacji a wsparcie psychologiczne
Dla ucznia: Wsparcie psychologiczne
Wsparcie rówieśnicze: Pierwsza pomoc psychologiczna.
Dla rodzica: Wsparcie psychychologiczne
Jakie prawa mają osoby uczniowskie? Jest ich więcej, niż myślisz!

Artykuły na temat wsparcia psychologicznego i praw osób uczniowskiech:

Jak reagować w kryzysie psychicznym?
Jakie prawa mają osoby uczniowskie w szkole?

O programie Emocjonalne BHP fundacji GrowSPACE

Naszym celem jest:

Zależy nam na szerzeniu najlepszych wzorców oraz przekładaniu i prezentowaniu najaktualniejszej literatury fachowej i specjalistycznych raportów na język codziennej praktyki w domach, urzędach, szkołach i miejscach pracy.

Pomagamy zrozumieć…

W jaki sposób nauczyciele i inni pracownicy oświaty mogą lepiej wspierać uczniów i studentów, w tym osoby cierpiące na choroby psychiczne lub osoby o pogorszonym samopoczuciu, aby pozostały aktywne i mogły kontynuować edukację?

Dzielimy się materiałami i tworzymy grupy wsparcia, które są źródłem cennych informacji, na temat promowania zdrowia psychicznego i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Życie szkolne, to czasem kłopoty z nauką czy trudności wychowawcze. Niestety zdarzają się również poważniejsze sytuacje kryzysowe. I chociaż kryzysy często występują nagle, wspólnie możemy zrobić wiele, aby im zapobiegać, promując wiedzę i prowadząc działania uświadamiające. A kiedy trafi do nas osoba przeżywająca kryzys, i sami nie potrafimy jej pomóc, nie bójmy się szukać porady i wsparcia na zewnątrz.

Im lepszy kontakt z dziećmi i młodzieżą mają pedagodzy, tym łatwiej zauważy potencjalny kryzys i podejmiemy skuteczną interwencję.

Poradnik

  • Jak nauczyciele mogą pomóc młodym ludziom w kryzysie psychicznym?
  • Jak fundacja wspiera szkoły?
Pobierz poradnik

Porozmawiajmy

Masz pytania? Śmiało skontaktuj się z nami!

Fundacja GrowSPACE
Operator programu Emocjonalne BHP
ul. Szczęsna 26, 02-454 Warszawa

+48 698 691 989

Copyright 2023 © Fundacja GrowSPACE

Created with by devticon